Podnosimy świadomość pracowników w dziedzinie bezpieczeństwa.

12 maja 2016r. w naszej siedzibie odbyło się kolejny raz spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Legnicy z kierowcami Spółki i kontrolerami biletów z firmy „Lespin. Komendę Miejską Policji w Legnicy reprezentowali: komisarz Tomasz Kopta – Zastępca Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego, aspirant Piotr Dwojak – Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji i Kierownik Rewiru Dzielnicowych – aspirant sztabowy Czesław Wroński, Straż Miejską natomiast inspektor Marcin Niewiadomski.

Pierwsza część spotkania była poświęcona zagadnieniom bezpieczeństwa kierowców i kontrolerów podczas wykonywania obowiązków służbowych oraz zgodnemu z przepisami prawa poruszaniu się autobusów po ulicach miasta. Kierowcy przedstawiali konkretne problemy pojawiające się w określonych rejonach miasta oraz wskazywali na niewłaściwą obsługę przystanków przez innych przewoźników. Przedstawiciele służb mundurowych po przeanalizowaniu wniosków i dyskusji zobowiązali się do stosownych interwencji.

Podczas drugiej – warsztatowej części, którą poprowadził negocjator Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, a udział w niej wzięli również pozostali nasi pracownicy, którzy mają kontakt z klientami i pasażerami, uczestnicy mogli zapoznać się z technikami radzenia sobie w stresowych sytuacjach podczas kontaktu z trudnym klientem (pasażerem na gapę, poirytowanym użytkownikiem komunikacji miejskiej lub osobą korzystającą z innych naszych usług) oraz panowania nad własnymi emocjami.

Spotkanie uważamy za bardzo owocne, wywołało ono wiele emocji a frekwencja była niespodziewanie duża. Już wspólnie planujemy termin kolejnego spotkania.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy