Dzień bez Samochodu.

Z okazji Dnia baz Samochodu – obchodzonego tradycyjnie już 22 września, w ramach kampanii proekologicznej Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej im. Św. Franciszka w Legnicy malowali autobus na zajezdni MPK.

Dzieci wstępnie zostały przygotowane przez wychowawców i wiedzą, że jest to sytuacja wyjątkowa i malowanie po autobusie jest możliwe tylko w ramach happeningu, dla uczczenia jakiegoś święta, a na co dzień należy zachować w autobusie i na zewnątrz czystość. Ponieważ chcieliśmy, żeby mieszkańcy Legnicy zobaczyli ten pięknie udekorowany autobus – po upiększeniu go przez dzieci, wyruszył na ulice miasta. Dzieci dowiedziały się, że autobus, który będzie jeździł po mieście, dla bezpieczeństwa, nie może mieć pomalowanych świateł, szyb przy kierowcy, lusterek, emblematów i znaków umieszczonych na autobusie.

Bardzo dumne ze swojej pracy dzieci udzielały wywiadów Pani Agacie Rojewskiej z Radia Plus. Na pewno była to dla nich niezapomniana przygoda.

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy