Krajowa Nagroda Ekologiczna - EKOJANOSIK 2018

Narodowa Rada Ekologiczna, powoływana spośród niezależnych ekspertów i autorytetów z dziedziny ochrony środowiska, wyróżniła MPK sp. z o. o. w Legnicy tytułem „EKOJANOSIK 2018” za zrealizowanie działań mających istotny i znaczący wpływ na poprawę i stan środowiska naturalnego regionu oraz świadomości ekologicznej Polaków.

Nagrody zostały przyznane w dwóch kategoriach:

  1. Samorząd
  2. Przedsiębiorstwo

MPK w Legnicy znalazło się wśród 10 nagrodzonych przedsiębiorstw komunikacji miejskiej w kraju, obok ZTM Warszawa, MPK Kraków, MPK Lublin, ZKM Gdynia, MPK Rzeszów, MZK Tychy, MZK Zielona Góra, MPK Inowrocław, KM Szczecinek.

Przyznany tytuł jest sukcesem Spółki, ponieważ o nominację w konkursie nie mogły ubiegać się same firmy. Wniosek o przyznanie nagrody w poszczególnych kategoriach mógł złożyć Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska, Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska lub Prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej; oraz w Kategorii I. „Samorząd” dodatkowo: Związek Miast Polskich, Związek Gmin Wiejskich RP, Związek Powiatów Polskich, a w Kategorii II. „Przedsiębiorstwo”: Business Centre Club, Pracodawcy RP, Polski Klub Biznesu, Zrzeszenie Międzynarodowych Przewoźników Drogowych w Polsce.

27 lipca 2018 r. w gmachu Sejmu RP odbyła się uroczystość zorganizowana przez posłów Sejmowej Komisji Ochrony Środowiska oraz Głównego Inspektora Ochrony Środowiska, podczas której wręczono laureatom dyplomy gratulacyjne. W uroczystości uczestniczyli również: Minister Inwestycji i Rozwoju – Jerzy Kwieciński i Marszałek Senior – Kornel Morawiecki. MPK sp. z o. o. w Legnicy reprezentował Prezes Zarządu – Zdzisław Bakinowski.Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy