Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy
APEL DO PASAŻERÓW

Trzecia fala pandemii to kolejne wyzwanie, jakiemu musi sprostać Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Legnicy. Aby zminimalizować utrudnienia w dostępie do komunikacji zbiorowej, jakie w związku z wprowadzonymi ograniczeniami mogą spotkać pasażerów, spółka wykorzystuje praktycznie cały swój tabor i do obsługi linii komunikacyjnych w najbliższym czasie wysyłać będzie wszystkie dostępne autobusy. Obserwujemy sytuację i na wybranych, najbardziej obciążonych kursach, podstawimy dodatkowe autobusy. Mamy jednak pewne ograniczenia wynikające z przepisów i obowiązków wobec kierowców jako pracodawca, dlatego prosimy wszystkich pasażerów o wyrozumiałość.

Apelujemy, aby w najbliższym czasie legniczanie świadomie planowali przemieszczanie się. Jeżeli jest to możliwe, a nie spieszymy się do pracy, szkoły czy lekarza, prosimy wybierać godziny przejazdu poza porannym i popołudniowym szczytem komunikacyjnym, kiedy w autobusach jest znacznie mniej pasażerów.

Ten apel to odpowiedzialna prośba w trosce o zdrowie naszych pasażerów, pracowników oraz ich rodzin. Na co dzień staramy się wykonywać naszą prace jak najlepiej. Regularnie przeprowadzamy ozonowanie autobusów, dezynfekujemy kasowniki, przyciski, poręcze oraz podłogi.

Przypominamy o obowiązku zasłaniania ust i nosa oraz prosimy o powstrzymanie się od rozmów, również przez telefon, w czasie odbywania podróży autobusem.

Bardzo prosimy wszystkich pasażerów o zrozumienie i respektowanie ograniczeń dotyczących ilości przewożonych pasażerów w danym autobusie – przy drzwiach wejściowych umieszczone są informacje określające, ile osób może podróżować w pojeździe.

Zarząd MPK sp. z o.o. w Legnicy

Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy