GALERIAKOLEJNE SUPER AUTOBUSY W LEGNICY.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentowało (11 maja 2018) dwa najnowsze i najnowocześniejsze autobusy marki Solaris Urbino 15, spełniające normę ekologiczną Euro VI. Kupiło je miasto w ramach projektu unijnego. Do tych 15-metrowych autobusów, które wkrótce wyjadą na miasto i dwóch eksploatowanych już od stycznia (Urbino 12), jesienią dołączą jeszcze cztery o napędzie hybrydowym, szczególnie przyjaznym środowisku.

Więcej...


SUPER AUTOBUSY DLA LEGNICZAN.Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne zaprezentowało 24 stycznia 2018 dwa najnowsze i najnowocześniejsze autobusy marki Solaris, spełniające normę ekologiczną Euro VI. Kupiło je miasto w ramach projektu unijnego. Do tych 12-metrowych autobusów, które wkrótce wyjadą na miasto, wiosną dołączą kolejne dwa Solarisy klasy mega (15 m), a jesienią – cztery o napędzie hybrydowym.

Więcej...


DZIECI MALOWAŁY AUTOBUS MPK.Tradycją już się stało, że Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, zaprasza dzieci do wspólnej zabawy przy malowaniu autobusu. Tym razem były to dzieci z Przedszkola KREDKA, Miejskiego Przedszkola Nr 10, Szkoły Podstawowej Nr 7 – klasa III B oraz Szkoły Podstawowej Nr 19 – klasa III C.

Więcej...


10 NOWYCH AUTOBUSÓW MARKI SOLARIS 12.

Autobus niskopodłogowy, przyjazny pasażerom niepełnosprawnym, o długości 12m. Ilość miejsc: siedzące 28; stojące 71 oraz miejsce na wózek inwalidzki, wózek dziecięcy Silnik Cummins o pojemności 6,7 dcm3 o najwyższej normie czystości spalin EURO VI. Oświetlenie wnętrza, światła do jazdy dziennej i lampy tylne wykonane w technologii LED. Wewnętrzny i zewnętrzny system zapowiedzi głosowych przystanków,

Więcej...


SZKOLENIE DLA PRACOWNIKÓW MPK LEGNICA.W epoce globalizacji coraz częściej spotykamy w Legnicy osoby odmiennej rasy, kultury. Niezwykle ważna stała się obecnie edukacja międzykulturowa. Kierownictwo MPK sp. z o. o. w Legnicy zaproponowało swoim pracownikom, szczególnie kierowcom autobusów oraz kontrolerom biletów z firmy „Wierzyciel” szkolenie, które przeprowadzone zostało 15 marca br. przez przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji w Legnicy

Więcej...


PREZENTACJA PIĘCIU NAJNOWSZYCH AUTOBUSÓW.4 listopada 2016 r., w obecności Prezydenta Miasta Legnicy, pana Tadeusza Krzakowskiego oraz przedstawicieli lokalnych mediów, odbyła się prezentacja pięciu najnowszych autobusów w naszej flocie, w tym trzech piętnastometrowych i dwóch dwunastometrowych. Wyjadą one na ulice Legnicy już w poniedziałek 7 listopada i będą obsługiwać najbardziej obciążone linie.

Więcej...


13 CZERWCA 2016R. NA LEGNICKIM RYNKU ZAPREZENTOWALIŚMY NASZE NAJNOWSZE AUTOBUSY.13 czerwca 2016r. na legnickim Rynku zaprezentowaliśmy nasze najnowsze autobusy marki SOLARIS URBINO 12. Pasażerowie nie będą mieli problemów z rozpoznaniem nowych autobusów, ponieważ ich design znacznie różni się od poprzedniej wersji. Atrakcyjny wygląd pojazdów zachęca mieszkańców Legnicy do korzystania z komunikacji miejskiej.

Więcej...


PIERWSZE PANIE ZA KIEROWNICAMI MIEJSKICH AUTOBUSÓW W LEGNICY.Pierwsze dwie panie zasiadły za kierownicami autobusów miejskich w Legnicy. Już w poniedziałek 3 lipca wyruszyły w swoje pierwsze trasy. Będzie je można spotkać na liniach Nr 1, Nr 2 i Nr 5. Obydwie panie przeszły szkolenie zorganizowane i sfinansowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Legnicy, który docelowo projektem obejmie 10 osób....

Więcej...


PREZES MPK, P. ZDZISŁAW BAKINOWSKI PRZYJACIELEM ODDZIAŁU TPD W LEGNICY.20 czerwca 2017 roku legnicki Oddział Okręgowy Towarzystwa Przyjaciół Dzieci podsumował rok swojej działalności. Prezes MPK, p. Zdzisław Bakinowski, został wyróżniony tytułem Przyjaciela Oddziału TPD w Legnicy i uhonorowany dyplomem oraz statuetką za wieloletnią pomoc i serce okazywane dzieciom i Stowarzyszeniu.

Więcej...


PRZEDSZKOLAKI MALOWAŁY AUTOBUS MPKMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, zaprosiło dzieci z Przedszkoli: Moja Bajka, Słoneczko, Miedziany Krasnalek oraz Miejskiego Przedszkola nr 16 do wspólnej zabawy przy malowaniu autobusu.
Mali artyści chętnie zajęli się przyozdabianiem szyb, drzwi i wielkich kół autobusu. Dzieci uczyły się również bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej...

Więcej...


PODNOSIMY ŚWIADOMOŚĆ PRACOWNIKÓW W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA12 maja 2016r. w naszej siedzibie odbyło się kolejny raz spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Legnicy z kierowcami Spółki i kontrolerami biletów z firmy „Lespin. Komendę Miejską Policji w Legnicy reprezentowali: komisarz Tomasz Kopta, aspirant Piotr Dwojak, aspirant sztabowy Czesław Wroński...

Więcej...


PREZENTACJA NOWYCH AUTOBUSÓW13 czerwca 2016r. na legnickim Rynku zaprezentowaliśmy nasze najnowsze autobusy marki SOLARIS URBINO 12.

Pasażerowie nie będą mieli problemów z rozpoznaniem nowych autobusów, ponieważ ich design znacznie różni się od poprzedniej wersji. Atrakcyjny wygląd pojazdów zachęca mieszkańców Legnicy do korzystania z komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, ze komfort podróżowania nimi sprawi, że pasażerowie nie będą już chcieli przesiąść się z powrotem do swoich samochodów.

Więcej...


WKRÓTCE NOWE AUTOBUSY29 kwietnia 2016r. przedstawiciele miejskiego przewoźnika odwiedzili fabrykę autobusów Solaris Bus & Coach w Bolechowie, w której powstają autobusy dla Legnicy. Ich montaż jest na różnym etapie, część z nich jest już pomalowana i czeka na instalację elektryczną oraz napęd, a jednym udało się odbyć jazdę próbną.

Więcej...


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
Europejski Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września, jest dniem wieńczącym Tydzień Transportu Zrównoważonego. MPK postanowiło otworzyć zajezdnię i umożliwić jej zwiedzanie osobom zainteresowanym. Z możliwości tej skorzystali głównie najmłodsi, dla których przewidzieliśmy wiele atrakcji.

Więcej...


ROZŚPIEWANE LEGNICKIE AUTOBUSY20 maja 2015r., podobnie jak w ubiegłym roku, podróż autobusami miejskimi na liniach 3, 6, 15 i 24 umilali pasażerom młodzi chórzyści. - Jeździmy autobusami i śpiewamy przede wszystkim po to żeby promować zbliżający się 46 Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat – tłumaczy Witold Klocek, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Integracyjnych, opiekun chóru.

Więcej...


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI ORAZ STRAŻY MIEJSKIEJ29 kwietnia 2015 r. w siedzibie MPK sp. z o. o. w Legnicy, odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej z przedstawicielami kierowców Spółki i kontrolerów biletów z firmy „Lespin”, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa kierowców i kontrolerów podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Więcej...


SOLARIS URBINO 12 – NAJNOWSZY AUTOBUS W TABORZE MPK
6 marca 2015 r. na ulice Legnicy wyjechał najnowszy nabytek MPK sp. z o. o. – nowoczesny autobus Solaris Urbino 12, oznakowany numerem bocznym 238, drugi w taborze z normą czystości spalin EURO VI.

Więcej...


NOWY EKOLOGICZNY SOLARIS URBINO 15 W LEGNICY
29 października 2014 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy zaprezentowało kolejny pojazd w swojej flocie - pierwszy wyposażony w silnik spełniający najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, w pełni niskopodłogowy Solaris Urbino 15.

Więcej...


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
22 września 2014 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września...

Więcej...


10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ
9 maja 2014 r., w ramach obchodów DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy zaproponowało legniczanom zapoznanie się z nowymi autobusami, nabytymi przez Gminę Legnica przy wsparciu środków unijnych, umożliwiając bezpłatne przejazdy liniami Nr 4 i 8, na których one kursują.

Więcej...


PRZEKAZANIE AUTOBUSÓW PRZEZ PREZYDENTA LEGNICY

28 marca 2014 r. odbyła się oficjalna prezentacja 6 najnowszych autobusów we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy. Są to dwa Solarisy Urbino 10 oraz cztery Solarisy w wersji dwunastometrowej.

Przedstawiciel producenta, Wiesław Cieśla przekazał prezydentowi symboliczny kluczyk do autobusów. Tadeusz Krzakowski wręczył go prezesowi MPK Zdzisławowi Bakinowskiemu i kierowcom, którzy zasiądą za kierownicami tych pojazdów. Podczas prezentacji mieszkańcy zwiedzali autobusy, a dzieci brały udział w okolicznościowych konkursach. Autobusy z ciekawością zwiedzali również uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych

Więcej...


MPK DLA LEGNICZAN

20 września 2013 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września. Tego dnia Legniczanie mogli obejrzeć najnowszy autobus z taboru MPK – SOLARIS URBINO 12 oraz bus wykonujący przewozy dla osób niepełnosprawnych. Pracownicy Spółki uczyli dzieci zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z przejazdów autobusami miejskimi. Można było zobaczyć, a nawet samemu poćwiczyć, udzielanie pierwszej pomocy oraz zbadać sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi, co zapewnili Członkowie Koła Młodych Medyków działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy

Więcej...


Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy