GALERIAPRZEDSZKOLAKI MALOWAŁY AUTOBUS MPKMiejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy, z okazji Europejskiego Dnia bez Samochodu, zaprosiło dzieci z Przedszkoli: Moja Bajka, Słoneczko, Miedziany Krasnalek oraz Miejskiego Przedszkola nr 16 do wspólnej zabawy przy malowaniu autobusu.
Mali artyści chętnie zajęli się przyozdabianiem szyb, drzwi i wielkich kół autobusu. Dzieci uczyły się również bezpiecznego i kulturalnego korzystania z komunikacji miejskiej...

Więcej...


PREZENTACJA NOWYCH AUTOBUSÓW13 czerwca 2016r. na legnickim Rynku zaprezentowaliśmy nasze najnowsze autobusy marki SOLARIS URBINO 12.

Pasażerowie nie będą mieli problemów z rozpoznaniem nowych autobusów, ponieważ ich design znacznie różni się od poprzedniej wersji. Atrakcyjny wygląd pojazdów zachęca mieszkańców Legnicy do korzystania z komunikacji miejskiej. Mamy nadzieję, ze komfort podróżowania nimi sprawi, że pasażerowie nie będą już chcieli przesiąść się z powrotem do swoich samochodów.

Więcej...


PODNOSIMY ŚWIADOMOŚĆ PRACOWNIKÓW W DZIEDZINIE BEZPIECZEŃSTWA12 maja 2016r. w naszej siedzibie odbyło się kolejny raz spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej w Legnicy z kierowcami Spółki i kontrolerami biletów z firmy „Lespin. Komendę Miejską Policji w Legnicy reprezentowali: komisarz Tomasz Kopta, aspirant Piotr Dwojak, aspirant sztabowy Czesław Wroński...

Więcej...


WKRÓTCE NOWE AUTOBUSY29 kwietnia 2016r. przedstawiciele miejskiego przewoźnika odwiedzili fabrykę autobusów Solaris Bus & Coach w Bolechowie, w której powstają autobusy dla Legnicy. Ich montaż jest na różnym etapie, część z nich jest już pomalowana i czeka na instalację elektryczną oraz napęd, a jednym udało się odbyć jazdę próbną.

Więcej...


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
Europejski Dzień bez Samochodu przypadający na 22 września, jest dniem wieńczącym Tydzień Transportu Zrównoważonego. MPK postanowiło otworzyć zajezdnię i umożliwić jej zwiedzanie osobom zainteresowanym. Z możliwości tej skorzystali głównie najmłodsi, dla których przewidzieliśmy wiele atrakcji.

Więcej...


ROZŚPIEWANE LEGNICKIE AUTOBUSY20 maja 2015r., podobnie jak w ubiegłym roku, podróż autobusami miejskimi na liniach 3, 6, 15 i 24 umilali pasażerom młodzi chórzyści. - Jeździmy autobusami i śpiewamy przede wszystkim po to żeby promować zbliżający się 46 Ogólnopolski Turniej Chórów Legnica Cantat – tłumaczy Witold Klocek, nauczyciel muzyki w Zespole Szkół Integracyjnych, opiekun chóru.

Więcej...


SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELAMI POLICJI ORAZ STRAŻY MIEJSKIEJ29 kwietnia 2015 r. w siedzibie MPK sp. z o. o. w Legnicy, odbyło się spotkanie przedstawicieli Komendy Miejskiej Policji oraz Straży Miejskiej z przedstawicielami kierowców Spółki i kontrolerów biletów z firmy „Lespin”, poświęcone zagadnieniom bezpieczeństwa kierowców i kontrolerów podczas wykonywania obowiązków służbowych.

Więcej...


SOLARIS URBINO 12 – NAJNOWSZY AUTOBUS W TABORZE MPK
6 marca 2015 r. na ulice Legnicy wyjechał najnowszy nabytek MPK sp. z o. o. – nowoczesny autobus Solaris Urbino 12, oznakowany numerem bocznym 238, drugi w taborze z normą czystości spalin EURO VI.

Więcej...


NOWY EKOLOGICZNY SOLARIS URBINO 15 W LEGNICY
29 października 2014 r. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy zaprezentowało kolejny pojazd w swojej flocie - pierwszy wyposażony w silnik spełniający najbardziej restrykcyjną normę emisji spalin Euro 6, w pełni niskopodłogowy Solaris Urbino 15.

Więcej...


DZIEŃ BEZ SAMOCHODU
22 września 2014 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września...

Więcej...


10 LAT W UNII EUROPEJSKIEJ
9 maja 2014 r., w ramach obchodów DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o. o. w Legnicy zaproponowało legniczanom zapoznanie się z nowymi autobusami, nabytymi przez Gminę Legnica przy wsparciu środków unijnych, umożliwiając bezpłatne przejazdy liniami Nr 4 i 8, na których one kursują.

Więcej...


PRZEKAZANIE AUTOBUSÓW PRZEZ PREZYDENTA LEGNICY

28 marca 2014 r. odbyła się oficjalna prezentacja 6 najnowszych autobusów we flocie Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Legnicy. Są to dwa Solarisy Urbino 10 oraz cztery Solarisy w wersji dwunastometrowej.

Przedstawiciel producenta, Wiesław Cieśla przekazał prezydentowi symboliczny kluczyk do autobusów. Tadeusz Krzakowski wręczył go prezesowi MPK Zdzisławowi Bakinowskiemu i kierowcom, którzy zasiądą za kierownicami tych pojazdów. Podczas prezentacji mieszkańcy zwiedzali autobusy, a dzieci brały udział w okolicznościowych konkursach. Autobusy z ciekawością zwiedzali również uczniowie Zespołu Szkół Samochodowych

Więcej...


MPK DLA LEGNICZAN

20 września 2013 r. przy ul. Złotoryjskiej odbyła się impreza zorganizowana przez MPK sp. z o. o. w Legnicy dla uczczenia Europejskiego Tygodnia Transportu Zrównoważonego, który obchodzony jest co roku między 16 a 22 września. Tego dnia Legniczanie mogli obejrzeć najnowszy autobus z taboru MPK – SOLARIS URBINO 12 oraz bus wykonujący przewozy dla osób niepełnosprawnych. Pracownicy Spółki uczyli dzieci zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z przejazdów autobusami miejskimi. Można było zobaczyć, a nawet samemu poćwiczyć, udzielanie pierwszej pomocy oraz zbadać sobie ciśnienie i poziom cukru we krwi, co zapewnili Członkowie Koła Młodych Medyków działającego przy Wydziale Nauk o Zdrowiu i Kulturze Fizycznej PWSZ im. Witelona w Legnicy

Więcej...


Wszelkie prawa zastrzeżone © Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne sp. z o.o. w Legnicy